Už „ChatGPT” naudojimą – kalėti iki 10 metų. Kinijoje sulaikytas tinklaraštininkas, naudojęs OpenAI pokalbių robotą netikroms naujienoms kurti
Iniciatyvus kinas, kuriam „draugai paaiškino“, kaip uždirbti iš lankytojų srauto, nusprendė pasinaudoti jų patarimais. Jis perrašė tikras naujienas naudodamas „ChatGPT”, kad pasiektų unikalumą. Be kita ko, sukčius skelbė pranešimus apie geležinkelio avarijas, kuriose žuvo žmonės, įvykio vietas ir kitus panašius „iššaukiančius” įrašus.
Už naujienų klastotes – 10 metų kalėjimo
Remiantis policijos pareiškimu, paskelbtu „South China Morning Post„, viena tokia naujiena buvo aptikta balandžio pabaigoje. Vėliau Gansu provincijos valdžia Baijiahao tinklaraščių platformoje atrado dar 20 istorijos variantų. Tyrimas atvedė į įmonę, priklausančią vyrui, vardu Hongas, kuris tvarko daugybę tinklaraščių. Pasak policijos, savininkas prisipažino naudojęs „ChatGPT“ (kuris uždraustas Kinijoje), kad „kūrybiškai kopijuotų“ įrašus ir sukurtų „unikalias“ naujienas. Klastotės buvo ištrintos, prieš tai spėjo surinkti daugiau nei 2 tūkst. eurų (apie 15 000 Kinijos juanių).
Įtariamajam pareikšti kaltinimai „netikrų naujienų skelbimu ir žmonių kurstymu“ – visuotiniu nusikaltimu. Pagal Kinijos įstatymus, tai gali būti taikoma netikrų naujienų internete kūrėjams ar platintojams. Ši tradicinė formuluotė yra neaiški ir ne kartą buvo kritikuojama kaip žodžio laisvės represijų ir Kinijos vyriausybę kritikuojančių aktyvistų arešto priežastis. Kaltinamajam gresia laisvės atėmimas nuo penkerių iki dešimties metų.
Šis areštas tapo vienu iš pirmųjų Kinijoje priėmus naujas dirbtinio intelekto taisykles. Be „valstybės valdžios ir socialistinės sistemos nuvertimo“, jie draudžia skleisti „klaidingą informaciją“.
Palikti komentarą
Peržiūrėti komentarus