Geriau to nedarykite, nes jūsų slaptažodį gali „nulaužti”

Slaptažodžių naudojimas

Ar žinojote, kad įsilaužimas į įtaisus ne visada yra aukštųjų technologijų ir sudėtingas procesas? Dauguma slaptažodžių nulaužiami naudojant spėjimus, nuorodas, informaciją socialiniuose tinkluose ir pan.

Pagalvokite, ar pirktumėte pačią pigiausią ir primityviausią spyną savo namams, kuriuose laikote vertingus daiktus? Slaptažodžiai taip pat yra elektroninių daiktų spynos, tačiau dauguma žmonių renkasi pačius primityviausius slaptažodžius, kuriuos labai lengva nulaužti.

Čia apžvelgiamos dažniausiai daromos vartotojų klaidos kuriant slaptažodžius.

1. Renkantis įprastus slaptažodžius

Maršrutizatoriai ir kiti įrenginiai dažnai turi standartinius slaptažodžius. Todėl visada pakeiskite akivaizdų numatytąjį prieigos raktą, kuris greičiausiai bus skaičių seka arba kažkas panašaus į „qwerty”.

2. Asmeniniai slaptažodžiai

Jūsų gimimo data arba pavardė yra bloga slaptažodžio idėja. Turėsite pasistengti, kad sukurtumėte ką nors visiškai abstraktaus.

3. Žodžių naudojimas kaip slaptažodžių

Tikras žodis – tai loginė eilutė, kurią galima atspėti ir kurią lengva atspėti šiek tiek pasidomėjus ir pagalvojus. Dar daugiau, juos taip pat lengva nulaužti naudojant žodyno ataką. Pasirinkdami slaptažodžiams bendrinius žodžius, potencialiam įsilaužėliui palengvinate darbą.

4. Visoms paskyroms naudojamas tas pats slaptažodis

Tas pats slaptažodis kelioms paskyroms yra atvira skylė jūsų paskyrų tinkle. Įgijęs prieigą prie vienos paskyros, įsilaužėlis gali prisijungti prie visų. Pasirinkę skirtingus slaptažodžius, turėsite daugiau laiko sustabdyti galimą kibernetinę ataką.

5. Senos, nenaudojamos paskyros

Kuo daugiau informacijos galima susieti su jūsų vardu ar el. pašto adresu, tuo didesnis gali būti jūsų potencialus internetinis pėdsakas.

Prisiminkite tą seną forumo paskyrą, kurią užregistravote prieš septynerius metus? O kaip dėl „Twitter” paskyros, kurią susikūrėte koledže?

Nenaudojamos paskyros yra tarsi spinta su sugedusia spyna. Įėję į vidų, turite prieigą prie visko.

Uždarykite arba deaktyvuokite nenaudojamas paskyras. Jei negalite, ištrinkite žinutę arba pakeiskite el. pašto adresą į naują, nesusietą su ja.

Technologijų straipsnių ekspertė, apžvalgų autorė. El. paštas: agne@technolife.lt