Turinys
Vis daugiau naudotojų svarsto galimybę pereiti nuo „Windows” prie „Linux” operacinės sistemos. Pirmą kartą perėjus prie „Linux” iš „Windows” gali atrodyti, kad susiduriate su kažkuo visiškai nauju. Tai tarsi persikėlimas į kitą šalį, kur viskas visiškai kitaip: kalba, kultūra ir papročiai. Tačiau jei būsite kantrūs ir išmoksite naujų įpročių, „Linux” jums gali būti tokia pat patogi kaip ir „Windows”. Pateikiame 4 svarbius patarimus.
Pasirinkite tinkamą „Linux” distribuciją
Pirmasis žingsnis norint priprasti prie „Linux” – pasirinkti tinkamą distribuciją. Skirtingos „Linux” versijos pasižymi savitomis savybėmis, pavyzdžiui, sąsaja ir integruotais įrankiais. Pradedantiesiems naudotojams geriau rinktis paprastą ir nesudėtingą versiją, pavyzdžiui, Ubuntu, Linux Mint arba Fedora.
Taip pat yra įvairių kompiliacijų, skirtų silpnai aparatinei įrangai. Linux vartotojui nereikia galingo ir modernaus kompiuterio – net senas žmogus gali išmokti naudotis kompiuteriu.
Išmokite grafinę sąsają
Jei perėjote prie „Linux” iš „Windows”, galbūt esate pripratę prie „Windows” grafinės vartotojo sąsajos (GUI). Grafinė sąsaja „Linux” gali būti kitokia, todėl gali prireikti šiek tiek laiko, kol prie jos priprasite. Dauguma „Linux” distribucijų turi intuityvią grafinę sąsają, kuri gali padėti lengviau priprasti ir išmokti naują sistemą.
Įvairios teminės svetainės gali padėti išmokti naudotis Linux grafine sąsaja. O tiems, kurie mėgsta suvokti turinį vaizdo įrašų formatu, „Youtube” yra tūkstančiai vaizdo įrašų.
Išmokite komandinę eilutę
Komandinė eilutė yra nepakeičiamas „Linux” įrankis, o jos išmanymas gali palengvinti daugelį užduočių. Nors „Linux” grafinė naudotojo sąsaja naujiems naudotojams yra gana paprasta, tačiau tiems, kurie įpratę dirbti tik su grafine vartotojo sąsaja, naudotis komandine eilute gali būti sudėtinga.
Norėdami greičiau priprasti prie komandinės eilutės, vėlgi turite naudotis interneto svetainėmis ir žinynais. Visą informaciją galima akimirksniu susirasti „Google”. Svarbu suprasti, kad kai kurie dalykai „Linux” sistemoje atliekami per komandinę eilutę, ir prie šios minties reikia priprasti iš karto. Vartotojai, nežinantys pagrindinių „Linux” komandų, vargu ar galės visavertiškai dirbti sistemoje.
Naudokite virtualiąją mašiną
Jei nerimaujate, ar pereisite prie „Linux”, galite ją įdiegti virtualioje mašinoje. Virtualioji mašina – tai programinė įranga, leidžianti kompiuteryje paleisti kitą operacinę sistemą neliečiant savo OS.
Šis būdas leis jums eksperimentuoti su „Linux” ir susipažinti su ja nerizikuojant prarasti kompiuteryje esančių duomenų. Vos keliais klavišų paspaudimais galite tiesiog pereiti nuo „Windows” prie „Linux”.
Apibendrinant galima pasakyti, kad perėjimas prie „Linux” gali pareikalauti šiek tiek laiko ir pastangų. Tačiau jei sutelksite dėmesį į grafinę sąsają, komandinę eilutę ir pasirinksite tinkamą „Linux” versiją, galėsite greičiau priprasti prie naujos operacinės sistemos. Svarbiausia būti kantriam ir nebijoti mokytis naujų dalykų. Kuo daugiau sužinosite apie „Linux”, tuo greičiau priprasite prie šios naujos operacinės sistemos.
Palikti komentarą
Peržiūrėti komentarus