Šveicarijos startuolis ruošiasi įgyvendinti saulės baterijų įrengimo projektą. Jos bus įrengtos tarp geležinkelio bėgių Butt stoties. Darbai prasidės, kai tik Federalinė transporto tarnyba suteiks leidimą.
Tai ne pirmas bandymas sujungti geležinkelio bėgius su saulės baterijomis. Italijos bendrovė „Greenrail” ir Didžiosios Britanijos bendrovė „Bankset Energy” jau įgyvendino šią idėją. Pagrindinis Šveicarijos eksperimento skirtumas yra tas, kad „Sun-Ways” plokštės yra standartinės, o jų konkurentų – šiek tiek mažesnės.
Ką žinome šį projektą?
Bendrovės „Sun-Ways” montavimo procesas yra visiškai automatizuotas, nes naudojamas specialus traukinys, kurį sudaro du vagonai – vienas skirtas plokštėms sandėliuoti, o kitas – joms kloti. Prireikus tas pats traukinys išmontuoja plokštes.
Planuojama, kad 60 plokščių 46,2 m ilgio ruože bus sumontuota vasarą. Projekto biudžetas – 560 000 JAV dolerių.
Iš pradžių visą pagamintą elektros energiją suvartos vietos namų ūkiai, o ateityje dalis jos bus siunčiama elektriniams traukiniams.
Pasak „Sun-Ways” įkūrėjo Baptiste’o Danyherto, jei eksperimentas bus sėkmingas, atsivers galimybė plokštėmis padengti visą 5 000 km Šveicarijos geležinkelių tinklą, kuris per metus pagamintų iki 1 gigavato energijos. Tokio pajėgumo pakaktų 750 000 namų ūkių energijos poreikiams patenkinti.
Vykdydami projektą „Sun-Ways” inžinieriai turės išspręsti nemažai techninių problemų, įskaitant plokščių užteršimą pravažiuojančiais traukiniais ir didelius atstumus nuo plokščių iki tinklo prijungimo taškų.
Aplinkai nekenksminga saulės energija šiuo metu laikoma viena iš pagrindinių alternatyvų iškastiniam kurui, dėl kurio išsiskiria šiltnamio efektą sukeliančios dujos. Tačiau daugelis žmonių nenori, kad jų kiemuose stovėtų didelės saulės elektrinės dėl jų dydžio ir vizualinio poveikio kraštovaizdžiui. Kai kurios bendrovės, tarp jų ir „Tesla”, siūlo uždengti namų stogus plokštėmis. Tuo pat metu vis labiau populiarėja plaukiojančios saulės elektrinės. Pavyzdžiui, Kalifornijoje saulės baterijomis dengiami kai kurie kanalai, o Pietų Korėjoje, Prancūzijoje, Kenijoje ir kitose šalyse saulės baterijos keliamos ant stulpų ir po jomis auginamos daržovės.
Palikti komentarą
Peržiūrėti komentarus